Отчитка (малый чин)

Отчитка (малый чин)

Сообщение АРМИНА » 15 мар 2015, 14:31

Последование молебное
К отгнанию чародияний
(колдовства) и волшебных
Обояний (искушений, нападений бесовских)
От человека (малый чин).

Перед читкой молебное пение о призывании помощи Духа Святого на доброе дело. Читку проводят над головой болящего. Держа Распятие сзади над головою человека (чуть выше шеи). Если человеку во время отчитки станет плохо ( тошнота, рвота, потеря сознания, крики, конвульсии и т.д.) нужно сбрызнуть его святой водой во имя Отца и Сына и Святого Духа. Перед отчиткой советую дать съесть кусочек ладана и запить его святой водой. Ни в коем случае нельзя останавливаться. Читку обязательно доводят до конца. Храни вас Бог.




Благословен Бог наш, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Молитва Святому Духу.

Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняй, Сокровище благих и жизни Подателю, приди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша.

Трисвятое.
Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Бессмертный, помилуй нас. (Читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном).

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва ко Пресвятой Троице.
Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего ради.
Господи, помилуй (трижды).
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь

Молитва Господня.
Отче наш, Иже еси на небесех!
Да святится имя Твое;
да приидет Царствие Твое;
да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли;
хлеб наш насущный даждь нам днесь;
и остави нам долги наша якоже и мы оставляем должником нашим;
и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго;
яко Твое есть Царство и сила и слава во веки. Аминь.
Господи, помилуй (12 раз)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Прийдите, поклонимся Цареве нашему Богу.
Прийдите, поклонимся и припадем Христу, Цареве нашему Богу.
Прийдите, поклонимся и припадем Самому Христу, Цареве и Богу нашему.

Псалом 30

На тя, Господи, уповах, да не постыжуся во век: правдою твоею избави мя и изми мя. Приклони ко мне ухо твое, ускори изяти мя: буди ми в Бога защитителя и в дом прибежища, еже спасти мя. Яко держава моя и прибежище мое еси ты: и имене твоего ради наставиши мя и препитаеши мя. Изведеши мя от сети сея, юже скрыша ми: яко ты еси защититель мой, Господи. В руце твои предложу дух мой: избавил мя еси, Господи Боже истины. Возненавидел еси хранящыя суеты вотще: аз же на Господа уповах. Возрадуюся и возвеселюся о милости твоей, яко призрел еси на смирение мое, спасл еси от нужд душу мою и неси мене затворил в руках вражиих, поставил еси на пространне нозе мои. Помилуй мя, Господи, яко скорблю: смятеся яростию око мое, душа моя и утроба моя. Яко изчезе в болезни живот мой, и лета моя в воздыханиих: изнеможе нищетою крепость моя, и кости моя смятошася. От всех враг моих бых поношение, и соседом моим зело, и страх знаемым моим: видящии мя вон бежаша от мене. Забвен бых яко мертв от сердца: бых яко сосуд погублен. Яко слышах гаждение многих живущих окрест: внегда собратися им вкупе на мя, прияти душу мою совещаша. Аз же на тя, Господи, уповах, рех: ты еси Бог мой.В руку твоею жребии мои: избави мя из руки враг моих и от гонящих мя. Просвети лице твое на раба твоего: спаси мя милостию твоею.Господи, да не постыжуся, яко призвах тя: да постыдятся нечестивии, и снидут во ад. Немы да будут устны льстивыя, глаголющыя на праведнаго беззаконие, гордынею и уничижением. Коль многое множество благости твоея, Господи, юже скрыл еси боящымся тебе, соделал еси уповающым на тя, пред сыны человеческими: скрыеши их в тайне лица твоего от мятежа человеческа, покрыеши их в крове от пререкания язык. Благословен Господь, яко удиви милость свою во граде ограждения. Аз же рех во изступлении моем: отвержен есмь от лица очию твоею: сего ради услышал еси глас молитвы моея, внегда воззвах к тебе. Возлюбите Господа, вси преподобнии его: яко истины взыскает Господь и воздает излише творящым гордыню. Мужайтеся, и да крепится сердце ваше, вси уповающии на Господа.
Во имя Отца и Сына и Святого Духа.

Дальше священники читают Тропарь над болящим. Сам вместо читаю Евангелие. От Марка глава 5 – ая. И от Луки глава 8 –ая.

Во имя Отца и Сына Святого Духа.
Господи оружие на Диавола Крест Твой дал еси нам.
Господу помолимся.
Господи помилуй.

Молитва.

Бог Богов, Господь Господей, Царю и содетелю всех, в крепости сильный, и дивный во всех делех своих: сотворивый небо и землю, море и вся яже в них, видимая же и невидимая вся, иже сатану тебе Творцу своему гордостию супротивившагося, купно со всеми последовавшими ему, яко молнию с небесе низверг еси, и служителей его волхвов фараоновых, Моисею рабу Твоему супротивившихся обояния и чародеяния бездельная сотворил еси: Тебе смиренно припадающее, прилежно молимся, обояния, волшебныя мечтания, и чародеяния, сему рабу Твоему (имя болящего) злохитрением диавольским нанесена и сотворина, благоутробным милосердием, и всесильною ти крепостию отврати и отжени, и сия бездельны сотвори: яко датех мучительства свобождшися, кроме всякого препятия, тебе Господу Богу своему послужит, и Имя твое Пресвятое прилежнее со всеми нами славит Отца и Сына и Святого Духа, яко благословенно и препрославленно сущее, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Потом кадить болящего ладонном, говоря:
Да воскреснет Бог и разойдутся вси врази его, и да бежат от лица его вси ненавидящие его, и како исчезает дым да исчезнут, вр имя Отца и Сына и Святого Духа. Аминь. (читают 3 раза)
Премудрость прости.
Услышим Святого Евангелия чтение.
(от Матфея 1:34)
Во время оно, призва Иисус обанадесять учиники своя, и даде им власть на дусех нечистых, яко да изгонять их, и целити всяк недуг, и всяку болезнь. Сия обанадесять посла Иисус, заповеда им, глагрля: на путь язык не идите, и во град самарянский не внидите: Идите же паче ко овцам погибшим дому Израилева. Ходяще же проповедуйте, глаголющее, якп приближися Царствие Небесное. Болящия исцеляйте, прокаженныя очищайте, мертвыя воскрешайте, бесы изгоняйте. Туне приясте: туне дадите.
Слава тебе,Господи. Слава Тебе.

После чтения Евангелия поднимите руки верх, мысленно попросите благословения у Творца. Затем опустите их на голову болящему. И говорите медленно, твердо с верой.

Да угаснут и бежат и изыдут от тебя раб (-а) Божий (-ия) (имя болящего) вся бесовские злодеяния, чародеяния же, обояния и волшебная злотворения, особые демонические создания, силою словес Божественного Евангелия во имя Отца и Сына и Святого Духа. Аминь.

Господу помолимся.
Господи помилуй.

Молитва.

Всесильный и человеколюбивый Господи Иисусе Христе Боже наш, превечнаго Отца собезначальный и соприсносущный Сыне и Слове, на последок лет с небес сшедый, и от Присно Девы чистыя неизреченно воплотивыйся, и непреложно человек бывый, яко да злодеяния бесовская испраздниши, и учеником своим власть давый, еже наступати на змия и скорпия, и на всю силу вражию: Тебе смиренно яко рабы человеколюбиваго Владыку прилежно молим: призри на раба(-у) Твоего(-ю) (имя болящего): и все злокозние древняго и вселукаваго змия Диавола, тому ( той) наветующе, под ноги рабов твоих сотри, и действо их еже волшебными обавании и чародействы лукавых человек тому себе отдавши, в погибель рабу (-е) Твоему (-ей) (имя болящего): наносит и соделовает: благоутробным своим человеколюбием и Божественною силою разруши, и и безделны сотворив в ничтоже обрати. Твое бо есть еже миловати, и спасати нас Боже наш, и Тебе славу возсылаем со безначальным Отцем, и со Пресвятым и Благим и Животворящим ти Духом, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва Святому Духу.

Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняй, Сокровище благих и жизни Подателю, приди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша.

Трисвятое.
Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Бессмертный, помилуй нас. (Читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном).

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Символ Веры.

Верую во единого Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша. Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочеловечшася. Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша и погребенна. И воскресшаго в третий день по Писанием. И восшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца. И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Егоже Царствию не будет конца. И в Духа Святаго, Господа Животворящаго, Иже от Отца исходящаго, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки. Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых, и жизни будущаго века. Аминь.

Молитва Господня.
Отче наш, Иже еси на небесех!
Да святится имя Твое;
да приидет Царствие Твое;
да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли;
хлеб наш насущный даждь нам днесь;
и остави нам долги наша якоже и мы оставляем должником нашим;
и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго;
яко Твое есть Царство и сила и слава во веки. Аминь.

Богородице Дево, ра¬дуй¬cя, Благодатная Ма¬рие, Господь с Тобою: благословенна Ты в же¬нах, и благословен плод чрева Твоего, яко Спаса родила еси душ наших.

Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых, благодарственная восписуем Ти раби Твои, Богородице; но яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти: радуйся, Невесто Неневестная.

Молитва Животворящему Кресту.

Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящии Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшаго силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата. О, Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь.
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Амин.
Господи, помилуй. (3 раза)

Заклинание.

Заклинаю вас злоначальницы, проклятии бесове, иже аще кто есте, и елико вас есть, иже обованиями чародействы, и злотворными деяниями присвоенного вам человека приведенни бывшее, человека сего (имя болящего) люто обуреваете, мучите и озлобляете, яко да от него со всеми волшебствы и чародействы вашими отбежите от него, и ктому никакоже николиже к нему возвратитеся. Сие убо не своею ми силою, или благочестием еже в себе не ощущаю, но всесильном и всемощном и вседержительном имени Единаго Бога в Троице славимого, Отца и Сына и Святаго Духа; и в силе Честнаго и Животворящаго Креста, и смерти Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа, еюже вся темная ваша власть, и лютое над человеки и всеми созданиями Божиими мучительство испразднено и уничтожено еси. Обратитеся убо воспять, и бежите оттуду далече, и дадите место Божьей силе, разрушающей злодеяния ваша своим неищетным милосердием и благостию, да запрети вам перст Божий, фараоновых волхвов обования и волшебныя мечтания бездельны сотворивый, и той егоже силу тогда познаете, егда Павла Апостола заперещением силу вашу в Еллиме волхве рабе вашем, его же манием многих повреждасте, посрами испразни, и якоже на святую Иустину Креста знамением, и на нем распятого Христа Бога нашего силою огражденною, обаяющу, и вас убеждающу Киприану, ничтоже успеете возмогосте, но страхом и трепетом одержими отбегосте. Да буде и ныне на вас ужас и трепет и страх Бога Вседержителя, Отца и Сына и Святаго Духа, хотящего вас низринути в огнь вечный, и безконечно в нем мучити. Аминь.

Затем кропите болящего святой водой со славами.

Да изыдут, отбегут и отступят от тебе раб (-а) Божий (-ыя) (имя болящего) вся лукавыя диавольская обования, чародейства, и волшебная дейсва окроплением воды сея священныя и в ничтоже да обратятся и исчезнут, ты же здрав (-а) и цел (-а) буди, во имя Отца и Сына и Святого Духа. Аминь.

Перекрестить всех, кто присутствовал (помощников) Распятием со славами:
Благословение Господне буди на тебе и на всех нас, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


p.s.
1.Под болящем подразумеваю не только одержимых и бесноватых, но и просто людей на которых есть порча.
2. Есть две разновидности бесноватых. В одних он входит сам. В других всаживают. Во втором случае необходимо снять порчу с помощью которой это сделали. Исповедь обязательна. Каноны покаяния. Молитвы. И в первом и во втором случае.


Рассказать:
АРМИНА
 

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2